Lineární vedení

         


     


Základní informace  

Nabízené lineární vedení od předního italského výrobce se vyznačuje velice kvalitním zpracováním výroby a dosažení velké přesnosti. Z hlediska výkonu je mezera na trhu podobná jako mezi valivými a kluznýmy ložisky. Použitím těchto vedení dosáhneme velice tuhého uložení s přesným a hladkým lieneárním pohybem. Velice přispívá k vývoji strojů pro svoji jednoduchost, životnost a konkurenceschopné ceny.
Použití
Tyto vedení se používají na stavbu strojů různého odvětví jako :
bezhroté brusky, brusky,frézky, tvářecí stroje,obráběcí stroje,manipulátory,roboty,optické stroje,výroba forem,optické stroje,měřící systémy,výroba dřevospracujících strojů,textilních strojů.
Technické vlastnosti
Vedení jsou vyrobeny ze speciální legované oceli a kalené na 60+- 2HRC. Tolerance souběžnosti drah 10mikronů/1600mm pro standartní kvalitu a 5 mikronů/1600mm pro vybranou kvalitu.                                                     Lehký pohyb ( 0,003 součinitel tření )  

Typy vedení 

Lineární systém GR

Tento systém se da použít jednak s kuličkami  nebo s válečkami, ale bude se lišit v zátěži . Poměr je 10:1 ve prospěch  válečků. Kuličky jsou výhodnější v přítomnosti nečistot.